• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Italiano
Політичні відносини між Україною та Ватиканом
Опубліковано 24 серпня 2012 року о 03:03

Визнання Святим Престолом України: січень 1992 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 8 лютого 1992 року.

Дипломатичні установи:

Україна представлена при Святому Престолі Посольством, яке функціонує у Римі з 2000 року.

Святий Престол представлений в Україні Апостольською Нунціатурою.

Хронологія основних політичних контактів:

26.02.2022 - Телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Його Святістю Папою Франциском;

22.03.2022 - Телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Його Святістю Папою Франциском;

16.04.2022 - Візит народних депутатів М.Мезенцової, О.Хоменко, Р.Умерова та мера м.Мелітополь І.Федорова до Ватикану, зустріч з Держсекретарем Святого Престолу Кардиналом П’єтро Пароліном та аудиєнція у Папи Франциска;

18-22.05.2022 - Візит Секретаря з міждержавних відносин Святого Престолу Архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера до України;

12.08.2022 - Телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Його Святістю Папою Франциском;

01.12.2022 - Зустріч Міністра закордонних справ Д. Кулеби з Секретарем з міждержавних відносин Святого Престолу Архієпископом Полом Річардом Ґаллаґером до України в рамках 29-го засідання ради міністрів закордонних справ ОБСЄ;

20-22.02.2023 - Офіційний візит делегації парламентської групи дружби Україна – Ватикан. Зустріч з Державним секретарем Ватикану, кардиналом П. Пароліном та Секретарем з міждержавних відносин Архієпископом П. Ґаллаґером;

26.04.2023 - Офіційний візит Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля до Ватикану. Аудієнція з Папою Франциском, зустріч з Державним секретарем Ватикану, кардиналом П. Пароліном та Секретарем з міждержавних відносин Архієпископом П. Ґаллаґером;

13.05.2023 - Офіційний візит Президента України В. Зеленського до Ватикану. Аудієнція з Папою Франциском, зустріч з Секретарем з міждержавних відносин Архієпископом П. Ґаллаґером;

5-6.06.2023 - Візит в Україну спеціального представника Папи Франциска з питань пошуку миру кардинала Маттео Дзуппі, зустріч з Президентом України В. Зеленським.

Святий Престол займає послідовну позицію щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Святий Престол підтверджує налаштованість сприяти переговорному процесу, бути посередником, а також надати майданчик для переговорів.

З 16 грудня 2021 року Ватикан щонеділі, а з 6 березня 2022 року – щодня у різний спосіб оприлюднює сигнали на підтримку України.

25 лютого 2022 року Папа Франциск особисто прибув до російського посольства при Святому Престолі для отримання пояснень і закликав негайно припинити збройну агресію проти України.

6 березня 2022 року після традиційної недільної молитви «Ангел Господній» Папа Франциск звернувся із закликом припинити війну і підкреслив, що агресія росії проти України є війною, а не т.зв. спеціальною операцією.

25 листопада 2022 року Папа Франциск опублікував Лист до українського народу. У листі Понтифік визнає Голодомор в Україні 1932-1933 р.р. геноцидом українського народу, а також висловлює слова підтримки «молоді, яка, мужньо захищаючи свою батьківщину, змушена була взяти до рук зброю, а не йти до своїх заповітних мрій про майбутнє».

5 грудня 2022 року Ватикан презентував «Енцикліку Папи Франциска про мир в Україні», в якій зібрані основні висловлювання Понтифіка про війну проти України від початку російської повномасштабної збройної агресії.

У січні 2023 року у Верховній Раді України створено парламентську групу дружби Україна-Ватикан, візит якої до Святого Престолу відбувся 20-22 лютого 2023 року.

У травні 2023 року Папа Франциск призначив Президента єпископської конференції Італії, кардинала Маттео Дзуппі своїм представником з питання пошуку миру в Україні.

У червні 2023 року кардинал М. Дзуппі відвідав Київ і зустрівся з Президентом В. Зеленським. Метою візиту було «детально вислухати українську сторону щодо можливих шляхів досягнення справедливого миру та підтримати жести гуманності, які допоможуть зменшити напругу».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux