• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Italiano
Заява МЗС України з нагоди підписання Президентом України Стратегії зовнішньополітичної діяльності
Опубліковано 28 серпня 2021 року о 16:30

26 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, яким затвердив Стратегію зовнішньополітичної діяльності України.

Вперше за тридцять років незалежності Україна отримала систематизований стратегічний документ найвищого рівня щодо зовнішньої політики держави.

З ініціативи Глави держави міністерство закордонних справ на чолі з Дмитром Кулебою розробило Стратегію, залучивши колишніх глав дипломатичної служби, провідних експертів та науковців, аналітичних центрів у сфері зовнішньої політики.

Стратегія спрямована на захист і просування інтересів України у світі. Вона визначає цілі, географічні та тематичні пріоритети зовнішньої політики на середньострокову перспективу.

Політико-дипломатична протидія російській агресії залишається найвищим пріоритетом зовнішньої політики України.

Українська дипломатія працює на забезпечення суверенітету і відновлення територіальної цілісності України, побудову мирної, безпечної і процвітаючої держави, яка посідає гідне місце серед європейських демократій.

Стратегічною метою держави залишається набуття членства в ЄС та НАТО.

Стратегія приділяє пріоритетну увагу відносинам стратегічного характеру та стратегічним партнерствам зі США, Великою Британією, Канадою, Німеччиною, Францією, а також відносинам з сусідніми країнами: Польщею, Туреччиною, Литвою, Румунією, Грузією, Молдовою.

Документ передбачає зміцнення позицій України у Балто-Чорноморському регіоні, розвиток добросусідських та партнерських відносин з державами Центральної, Південної та Східної Європи.

Стратегія передбачає розширення співпраці з країнами Азії, Близького Сходу та Африки, Латинської Америки, насамперед, у сфері торгівлі та економічної співпраці.

У документі йдеться про консолідацію підтримки ініціатив України у міжнародних організаціях з боку азійських, африканських, американських та близькосхідних держав, зокрема у питаннях протидії російській агресії та невизнання спроби анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.

Стратегія утверджує Україну як активного учасника міжнародної політики, країну, яка захищає і просуває національні інтереси у міжнародних організаціях, глобальних та регіональних багатосторонніх ініціативах.

Стратегія визначає одним з пріоритетів зовнішньої політики допомогу МЗС українському бізнесу, створення нових можливостей на іноземних ринках для українських експортерів, залучення іноземних інвесторів. 

Важливим пріоритетом є захист прав та інтересів громадян України за кордоном, розширення географії дипломатичної та консульської присутності, підвищення якості та швидкості надання консульських послуг.

Документ приділяє особливу увагу просуванню позитивного іміджу України за кордоном, розвитку публічної дипломатії та нарощуванню “м’якої сили”. Йдеться про комунікацію з громадськістю іноземних держав, проактивне поширення позитивної інформації про Україну, її реформи, економічний, інвестиційний, туристичний та освітній потенціал, культурну спадщину. Стратегія також визначає одним з важливих напрямів зусиль захист від загроз в інформаційній сфері.

Документ передбачає активну розбудову зв’язків з українцями, які мешкають за межами України, захист їхніх національно-культурних і мовних потреб, подальшу роботу з метою визнання у світі Голодомору 1932—1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Документ також аналізує сучасне місце та роль Української держави у світі, актуальні міжнародні процеси і тенденції, оцінює виклики та загрози у низці сфер.

“Вперше за тридцять років незалежності за президентства Володимира Зеленського Україна отримала системний стратегічний документ щодо зовнішньої політики. Стратегія свідчить, що ми будуємо ефективну довгострокову політику захисту національних інтересів України. Ми працюємо над утвердженням України як активного учасника міжнародної політики, творця власної та регіональної безпеки завдяки новим альянсам, країни нових економічних можливостей”, - заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux