У Ватикані відбулася низка заходів, приурочених до 50-річчя Декларації Другого Ватиканського Собору про міжрелігійний діалог «Nostra ætate». Зокрема, 26-28 жовтня у Папському Григоріанському університеті було організовано міжнародну конференцію з актуальних питань у відносинах між релігіями, до якої також долучилася Посол Тетяна Іжевська. У заході взяли участь Ректор Григоріанського університету Франсуа-Ксав’єр Дюмортьє, Глава Папської ради сприяння християнській єдності, кардинал Курт Кох, Глава Папської ради з міжрелігійного діалогу, кардинал Жан-луі Торан, а також численні представники різних релігій та віросповідань.
Ватикан, який надає міжрелігійному діалогу неабиякого значення, прагне згуртувати різні віросповідання навколо єдиної спільної мети – знайти відповіді на основні виклики сьогодення. У цьому руслі слід також розглядати заходи з нагоди 50-ти річчя «Nostra ætate».
Основний месидж згаданої конференції – релігії світу можуть і повинні об’єднатися навколо загальнолюдських цінностей та консолідувати зусилля заради міжнародного миру та безпеки. Особливе значення у цьому контексті має гарантування свободи віросповідання. У своєму заключному слові Державний секретар Святого Престолу, кардинал П’єтро Паролін підбив підсумки дискусій і виступів учасників конференції та акцентував особливу увагу на ролі освітньої роботи в рамках сім’ї, школи та суспільства для досягнення миру (educating for peace).
В рамках 50-ти річчя «Nostra ætate» 28 жовтня також було організовано загальну аудієнцію Папи Франциска, участь у якій взяли численні представники різних релігій та культур. Виступаючи перед присутніми Папа зазначив, що світ дивиться на віруючих, та очікує співпраці у вирішенні ключових проблем сучасності. Він також привернув увагу до того, що Ювілейний рік милосердя, який незабаром розпочнеться в Католицькій Церкві, є ще однією нагодою для активізації взаємодії з іншими релігіями.