11 жовтня в Римі на території комплексу Свята Софія відкрито пам’ятник князю Київському Володимиру Великому, творцю та хрестителю середньовічної європейської держави Руси-України. Автором пам’ятника, який до цього зберігався у Ватиканських музеях, є відомий український скульптор Леонід Молодожанин.
Монумент освятили Верховний архієпископ Києво-Галицький та Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), Єпископ Паризької Єпархії святого Володимира Великого УГКЦ, Президент УКУ Владика Борис (Ґудзяк) і Єпископ Лондонської Єпархії Пресвятої Родини УГКЦ Владика Гліб (Лончина).
Участь у церемонії урочистого відкриття пам’ятника також взяли Посол України при Святому Престолі та Посол України в Італії, дипломати, священнослужителі та численна українська громада.
Захід було проведено в рамках року 1000-ліття Володимира Великого, якого шанують як православні, так і католики. Доцільно відзначити, що це не перший символ української державності у Римі. З 1989 року в Соборі Святого Петра у Ватикані існує вівтар з мозаїчним зображенням князя Володимира з Тризубом.

