Посольство України при Святому Престолі (Ватикан)

Київ 08:12

З історії Посольства України у Ватикані

Зв’язки України зі Святим Престолом мають давню історію і беруть початок ще з часів Київської Русі. Відносини з Папським Престолом підтримувалися й після розколу Християнської церкви (на Католицьку та Православну) у 1054 році. Протягом століть контакти київських та галицько-волинських князів, а також козацьких гетьманів з римськими папами мали не лише церковно-релігійне, але й політичне значення.

З проголошенням 22 січня 1918 р. Української Народної Республіки відносини України з Папським Престолом вступили в нову фазу розвитку. 16 березня 1919 р. уряд УНР призначив графа Михайла Тишкевича керівником дипломатичної місії при Святому Престолі. У свою чергу Ватикан призначив отця Джованні Дженоккі Апостольським візитатором в Україні.

Після здобуття Україною незалежності, у Римі у 2000 році було відкрито Посольство України у Ватикані. Першим Послом України у Ватикані було призначено Ніну Ковальську. У 2004-2006 роках Послом був Григорій Хоружий. З 30 березня 2007 р. Посольство очолює Надзвичайний і Повноважний Посол України Тетяна Іжевська.