Посольство України при Святому Престолі (Ватикан)

, Київ 08:05

12 травня Посол України при Святому Престолі (Ватикан) Тетяна Іжевська взяла участь в урочистій церемонії нагородження Федерального Канцлера ФРН Ангели Меркель премією «Лампада Миру»

12 травня, 17:19

12 травня Посол України при Святому Престолі (Ватикан) Тетяна Іжевська взяла участь в урочистій церемонії нагородження Федерального Канцлера ФРН Ангели Меркель премією «Лампада Миру», що традиційно вручається католицьким Орденом францисканців у італійському місті Ассізі за вклад у розбудову миру у світі. Глава німецького Уряду стала лауреатом цієї нагороди за її особистий внесок у справу «мирного співіснування в Європі та зміцнення миру».

Довідково: у різні роки «Лампада миру» вручалася політичним та духовним лідерам. ЇЇ лауреатами були Михайло Горбачов, Лех Валенса (1981), Далай-лама (1986), Ясір Арафат (1990), Махмуд Аббас (2014 року), Шимон Перес (2013), а також мати Тереза (1986) й три останніх Понтифіка - Іван Павло II (1986), Бенедикт XVI (2011) та Франциск (2015).

У своїй промові Ангела Меркель наголосила, що нині «Європа не може насолоджуватись  мирним небом» через війну в Україні, незаконну окупацію АР Крим та війну в Сирії. Федеральний Канцлер також наголосила, що нині на «Сході України продовжують щоденно гинути люди», а на території незаконно окупованого Криму ми продовжуємо спостерігати систематичні та брутальні порушення прав людини. У цьому зв’язку, очільник німецького Уряду зауважили, що «Україна є не самотньою» та висловила сподівання на продовження спільних зусиль в рамках Н4.

Посол Тетяна Іжевська, під час короткої особистої зустрічі з Ангелою Меркель, висловила вдячність Федеральному Канцлеру ФРН за її послідовну позицію у питанні підтримки України та і зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України політико-дипломатичним шляхом.

Останні новини