Посольство України при Святому Престолі (Ватикан)

, Київ 21:20

Міжнародний конгрес з питань паліативної медицини у Ватикані

02 березня, 19:14

З 28 лютого по 1 березня ц.р. у Ватикані відбувся міжнародний конгрес присвячений паліативній медицині,  організований ватиканською Папською Академією на захист життя, в якій взяли участь представники міжнародних організацій, зокрема, Міжнародної організації охорони здоров’я, а також дипломати та видатні вчені з усього світу (понад 400 спеціалістів із 38 країн). Цей захід об’єднав представників різних релігій та культур, в якому взяла також участь Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська.

Папа Франциск надіслав привітання у зв’язку із проведенням цього важливого форуму, яке було передане в зверненні Державного Секретаря Святого Престолу кардинала П’єтро Пароліна до його організаторів та учасників.

Захід мав на меті привернути увагу до розвитку паліативного лікування в світі та обговорення проблемних питань й віднайдення шляхів їх вирішення.

Основними темами стало обговорення поширення паліативної медицини у світі, оскільки тільки 8% пацієнтів у світі на пізніх стадіях хвороби можуть розраховувати на паліативну допомогу, спрямовану на полегшення фізичних симптомів, психологічних та моральних страждань, пов'язаних з невиліковною недугою; наукові та організаційні аспекти паліативної опіки, важлива роль родини у цьому процесі, а також духовна підтримка.