Посольство України при Святому Престолі (Ватикан)

, Київ 21:18

26 грудня 2017 року у Папській Базиліці Святого Петра у Ватикані відбулась Національна Різдвяна Проща. Папа Римський Франциск привітав українців та благословив Україну.

26 грудня 2017, 14:27

26 грудня 2017 року у Папській Базиліці Святого Петра у Ватикані відбулась Національна Різдвяна Проща, яку очолив Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії у співслужінні з Каноніком Папської Базиліки Санта Марія Маджоре (м.Рим), Владикою Іринеєм (Біликом) та священнослужителями УГКЦ в Італії.

Різдвяне паломництво представників українських громад, які приїхали до Ватикану з усіх куточків Італії, закінчилось спільною українською колядою біля різдвяного вертепу на площі Святого Петра.

Різдвяна Проща була вперше започаткована у 2011 році з проведенням свята «Українське Різдво у Ватикані», коли наша держава подарувала Ватикану різдвяну ялинку, привезену з українських Карпат. Десятки інших маленьких ялинок, привезених зі Львівщини, було також встановлено в Папських палацах, Конгрегаціях та біля Губернаторату Ватикану.

Щорічна Національна Різдвяна Проща є унікальною можливістю представити світові українські національні традиції та культурну спадщину.

Цього ж дня, під час свого звернення до вірних «Ангелус Господній», Папа Римський Франциск окремо привітав українців та благословив Україну:  

«Особливе вітання вірним, які брали участь у Національному українському паломництві. Благословляю усіх вас та вашу країну».

У заході взяла участь Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська та дипломати Посольства.