Посольство України при Святому Престолі (Ватикан)

, Київ 12:08

Заходи із відзначення 30-ої річниці проголошення Декларації українсько-польського примирення

13 жовтня 2017, 21:07

11-12 жовтня 2017 року в м.Рим, за участі Посла України при Святому Престолі Тетяни Іжевської, Посла України в Республіці Польща Андрія Дещиці, Посла Республіки Польща при Святому Престолі Януша Котанського, Посла Європейського Союзу при Святому Престолі Яна Томбінського, Глави УГКЦ Святослава Шевчука, Префекта Конгрегації Східних Церков Леонардо Сандрі, духовенства, учасників міжнародної конференції «Католицька церква у процесі діалогу та польсько-українського примирення» та дипломатичного корпусу, пройшли заходи з відзначення 30-ої річниці проголошення Декларації польсько-українського прощення та примирення.

Ключовою подією цих днів стало вручення нагороди «Капітули польсько-українського поєднання», якою відзначаються особистості та організації, що своєю діяльністю сприяють порозумінню між народами Центральної та Східної Європи. Цьогорічними лауреатами стала Конгрегація Східних Церков та польська, українська й словацька секції Радіо Ватикану.

Варто відзначити, що першу таку нагороду було вручено Папі Римському Івану Павлу ІІ, на могилі якого в Соборі Святого Петра, 11 жовтня Глава УГКЦ Святослав Шевчук очолив Молебень з нагоди 30-ти річчя першої зустрічі представників Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви та Єпископату Польщі, саме під час якого тридцять років назад й була проголошена Декларація прощення та примирення. При цьому, Святослав Шевчук наголосив на значенні Святого Папи Івана Павла ІІ, назвавши його покровителем польсько-українського примирення.

Символічно, що наступник Івана Павла ІІ, Папа Римський Франциск,
12 жовтня у базиліці Санта Марія Маджоре очолив Літургію з нагоди сторіччя Конгрегації Східних Церков та Папського Східного Інституту, які докладають максимальних зусиль для розбудови гармонійних відносин між українським та польським народами.