Посольство України при Святому Престолі (Ватикан)

, Київ 08:08

Коментар МЗС України у зв'язку із схваленням Постійною радою ОБСЄ рішення продовження мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк»

26 січня, 17:10

Підтримуючи продовження мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк», Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке розчарування позицією Росії, яка вкотре заблокувала розширення мандату Місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої Урядом України території Донбасу.

Обговорення під час 1173-го засідання Постійної ради ОБСЄ 25 січня, на якому було схвалено згадане рішення, показало ізольованість Росії у небажанні забезпечити дієвий міжнародний контроль на кордоні. Такі дії свідчать про намір Кремля продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання, регулярних військ, найманців, підтримки терористичної діяльності на території України. У цьому зв’язку, приєднавшись до консенсусу щодо рішення, делегація України в ОБСЄ виголосила відповідну інтерпретуючу заяву.

Закликаємо Росію до неухильного виконання взятих на себе зобов’язань в рамках Мінських домовленостей, зокрема положень п.4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року щодо встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону, а також створення зони безпеки уздовж кордону з боку Росії, що є критично важливим для деескалації ситуації та мирного врегулювання на Донбасі.

Останні заяви та коментарі